ŘEMESLNÉ VÁNOCE

od: 02. 12. 09:00
do: 23. 12. 19:00
Informace V přízemí před DM

Přijďte do Auparku každou prosincovou sobotu a zkraťte si čekání na Vánoce při slavnostní chvilce s punčem, koncerty a řemeslnými workshopy. Vlastnoruční dárky umí opravdu zahřát u srdce. V příemné atmosféře bez stresu a shonu si budete moci vyrobit nějakou drobnost, která zaručeně vykouzlí úsměv na tváři.

ℹ️ Od 9.12. do 23.12. pro vás bude také připravena 🎁 vánoční balírna 🎁, ve které si můžete nechat zabalit vaše dárky zakoupené v Auparku. K dispozici vám bude vždy od 13:30 do 18:30

⬇️ PROGRAM ⬇️

SOBOTA 2.12.2023✨
14:00 - 18:00 DRÁTENICKÁ DÍLNIČKA: výroba vánočních dekorací.
Drátenictví je jedním z tradičních uměleckých řemesel, a v této části programu se děti seznámí s jeho základy. Pod dohledem odborníka si vytvoří jednoduché, ale efektní vánoční dekorace z drátu.

Během dne i vystoupení Foxy Hunters a navíc také ochutnávka alko a nealko punče.

🎄🎄🎄🎄🎄

SOBOTA 9.12.2023✨
14:00 - 18:00 SVÍČKAŘSKÁ DÍLNIČKA
Možnost si vlastnoručně vyrobit svíčku, a to netradičním způsobem - do vlašského ořechu. Výroba bude provázena výkladem o historii a významu svíček ve svátečních a denních rituálech.

14:00 - 18:00 Workshop MALOVÁNÍ OZDOB
Výroba skleněné ozdoby s Ozdoba.cz

Během dne vystoupení Event Jazz Trio. Hrají klasické jazzové standarty, ale také skladby popové, latinsko-americké, francouzské valčíky, italské kantilény, hudbu rómskou i balkánskou.

Navíc také ochutnávka alko a nealko punče.

🎄🎄🎄🎄🎄

SOBOTA 16.12.2023✨
Dětské vystoupení Jirky Hadaše - KOUZELNÉ VÁNOCE
Kouzelné Vánoce s Jirkou Hadašem je zábavný kouzelnický pořad připravený pro nejkrásnější období v roce Vánoce. A k nim bezesporu kouzla patří! Pro tento typ pořadu si Jiří Hadaš připravil originální kouzla s vánoční tématikou, při kterých mu budou samozřejmě pomáhat malí diváci.

14:00 - 18:00 TOVARYŠSKÉ ZKOUŠKY JEŽÍŠKOVA POMOCNÍKA
Předvánoční čas je obdobím plným očekávání a příprav, a právě pro tyto chvíle je připraven zvláštní doprovodný program pro děti. Jedná se o sérii zábavných a edukativních aktivit, které děti provedou krok za krokem, až se na závěr stanou hrdými nositeli Tovaryšského listu.

  • Odvézt dárky na speciálních sáních: Účastníci programu se zapojí do napodobeniny rozvozu dárků, kde na miniaturních sáňkách "dovezou" dárky k předem určenému cíli. Tím si vyzkouší, jaké to je být Ježíškovým pomocníkem a jaká dovednost je potřeba k rozdělování radosti.
  • Odříznutí větve 100letou pilou: Každé dítě má možnost pod dohledem použít starou ruční pilu k říznutí vlastní vánoční větve, kterou si poté mohou odnést domů. Aktivita spojuje fyzickou zdatnost s tradičním řemeslem a přibližuje dětem důležitost práce rukama.
  • Výroba jmenovek na dárek: V této části si účastníci pod odborným vedením vytvoří vlastnoručně zdobené jmenovky na dárky, které pak mohou připevnit ke svým vánočním balíčkům.
  • Písařská dílna - Tovaryšský list: Po zdolání předešlých výzev se děti přesunou do písařské dílny, kde na základě předlohy vytvoří vlastní Tovaryšský list. Zde si procvičí kaligrafii a umění písma, což přispívá k rozvoji jemné motoriky a soustředění.

🎄🎄🎄🎄🎄

Nalaďte se s rodinou a přáteli na svátky, dejte si voňavý punč a vyrobte třeba poslední vánoční dárky. 
Uvidíme se

Co je nového

PSST
Šipka
Šipka