Nejčastější předsevzetí? Víme, jak na ně.

Nový rok, nové cíle. Taky jste se nechali strhnout poselstvím a prvního ledna si řekli, že zhubnete, budete chodit dřív spát, anebo přečtete víc knížek? Aby se vám v diáři zelenaly odškrtnuté fajfky u všech naplánovaných aktivit, poradíme vám, jak se do toho opřít, aby vaše snaha nepřišla vniveč.

Statistiky, představy, ale skutek utek?

Máte pocit, že jsou novoroční předsevzetí jen planým přáním a vydrží maximálně týden? Nebojte, i kdybyste se teď na konci ledna chytali za hlavu, že ještě necvičíte pravidelně, není to chyba. Nemusíte hned stihnout všechno od prvního. Pokud totiž chcete něco změnit, vyžaduje to čas, rozvahu a chuť.

 

Na oči, do diáře

Když jsou předsevzetí na očích a reálně rozepsaná, plní se líp, než když je máte jenom v hlavě. Vyberte si na ně blok nebo diář v McPen papírnictví a pravidelně si je připomínejte. Můžete si je rozepsat a udělat svůj harmonogram, abyste si nemysleli, že musíte zhubnout hned první měsíc, či dokonce běhnout maraton za pár tréninků nebo mít přečtených pět knih hned za týden.

Velké úkoly vyžadují nový přístup, proto si je rozdělte na splnitelné fáze a nechvátejte na sebe. Při každé změně je zároveň třeba něco obětovat. Chcete si dát ráno pár koleček běhu? Nekoukejte večer na 5 dílů seriálu a jděte dřív do hajan. Jakmile nový režim zařadíte a dáte mu minimálně 14 dní, začnete si uvědomovat nový životní styl a po měsíci ho přijmete.

 

„Začnu fakt makat a zhubnu!“

Systém a vize je polovina úspěchu. Na začátku je třeba se zvážit, změřit a vyfotit, ať to na konci můžete efektivně zhodnotit. Ale také to chce pohodlné a perfektní vybavení. Je totiž lepší cvičit v prodyšném a funkčním oblečení než v tlustých teplákách.

Běhat ve starých keckách je možné, ale kdo by si chtěl odrovnat klouby už ve třiceti? Vždyť shazovat kila jde i komfortně. Proto před výzvou věnujte čas i patřičnému vybavení. Sportovní vychytávky u nás najdete ve Sportisimu, Alpine Pro nebo 4F.

Cíl: 25 knih za rok

Toužíte letos číst 2 knížky za měsíc, ale nevíte, jak byste u toho vydrželi a kde byste na to vzali čas? Prvním krokem je správný výběr žánru a tématu. A s tím vám pomůže zkušená obsluha v auparčím knihkupectví Dobrovský. Už jste se jí zkusili optat? Ideální příběh a žánr je velmi důležitý, jde o hnací motor, díky kterému budete obracet stránku za stránkou.

 

Pak je tu i čas. Knížka vs. mobil. Knížka vs. podcast. Knížka vs. návštěva kavárny. Proč ale nespojit příjemné s užitečným? Vezměte si knihu do kavárny a udělejte si čas sami na sebe. A knihu. 🙂 Ta vám může dělat společnost i na cestě do práce. A místo hodiny scrollování před usnutím popadněte novou detektivku a uvidíte, že 2 knihy za měsíc dáte hravě. Tím se pomalu dostáváme k tématu zdravého spánku.

„Chci spát alespoň 8 hodin!“

Chodit dřív do postele a neponocovat. To je řešením. Lepšímu usínání napomůže také to, že nebudete před spaním koukat do telefonu, neboť záření, které telefony vydávají vás spíš nabudí, než uspí. Začtěte se raději do knížky (náš tip: Proč spíme), nebo si pusťte namluvený příběh do sluchátek.

 

Pro opravdové nespavce doporučujeme čaj z Oxalis. Hodí se především bylinkové směsi, kde je meduňka a levandule. Spánek podpoříte i vhodným bylinkovým krémem z DM. Stačí si jím natřít dekolt, zápěstí a příjemná vůně vás ukolébá raz dva.

 

„Když to zdravé jídlo nikde nemají…“

Chcete být fit a cítit se ve svém těle dobře? Základem jsou správně zvolené potraviny, které najdete v Auparku nejen ve Sklizenu, ale i v DM. A kdo už začal sportovat a potřebuje nejrůznější doplňky stravy a nakopávače – karnitin, proteiny, sachariďáky, nechť zavítá do Nutrendu.

 

Přejeme pevnou vůli, notnou dávku trpělivosti a taky pochopení. Buďte na sebe hodní a netrapte se, když to nepůjde hned. Raději se odměňte za své úspěchy, ať v tom vidíte i motivaci. Zhubli jste už 3 kila? Fast food počká, ale ty vysněné džíny asi ne. 🙂

Co je nového

PSST
Šipka
Šipka