Silná imunita dřív, než řeknete viróza

Sečteno, podtrženo, mlha a ranní mrazíky vedou nad babím létem asi tak 10:1. O přechody mezi teplem a chladem tudíž není nouze, a to znamená jediné. Podzim už si hledá někoho s oslabenou imunitou, komu věnuje rýmu, chřipku nebo angínu. Proto teď věnujte svých 5 minut článku, ve kterém vám prozradíme, jak elegantně vyladit imunitu a čím si zajistit dostatek vitamínů, pohybu i psychické pohody.

Imunita v hlavní roli!

Imunita je jako štít, který chrání vaše tělo před nemocí. Pokud není v kondici, poznáte to velice rychle. My vám teď ale povíme, jak viróze předejít a pečovat o imunitu preventivně.

 

Vedle sezónního ovoce a zeleniny, ze kterých nám odborníci doporučují hlavně české zelí, cibuli, česnek, ovoce s antioxidanty nebo bylinky, posilníte imunitu i doplňky stravy. Nebudeme jmenovat celou abecedu, A, B, C bude pro začátek stačit.

 

A tady to začíná

Áčko získáte pravidelnou konzumací mrkve, béčko je v kvasnicích i pivu, céčko v citrusech. Čerstvé vymačkané šťávy z mrkve a třeba jablka jsou tak super zdrojem áčka. S béčkem už je to horší, proto zkuste vitamíny, které budou obsahovat B6 i B12. Béčko je navíc skvělé na pleť a nehty, což ocení hlavně dámy.

 

Céčka, chceme céčka

Koho omrzelo mačkání pomerančů, nechť vsadí na GS Vitamin C1000 se šípky. Vitamíny zajistí normální funkci imunitního systému a budou vás chránit proti oxidačnímu stresu a taky únavě. Přítomnost šípku vám vynahradí pracně dělané šípkové čaje. A přitom stačí jedna tableta denně. Vitamínovou bombu najdete v BENU lékárně.

Rybí tuk nesmí chybět

Až půjdete do BENU pro to céčko, zeptejte se i na jejich novinku, která je na imunitu jako dělaná. Obsahuje omega 3 rybí olej, který pochází z Norska a je bohatým zdrojem omega 3 mastných kyselin. Navíc v sobě ukrývá vitamíny A, D, E. A jak že se ten zázrak, na který je teď i 50% sleva, jmenuje? Mollers.

Nezapomeňte na děti

Maminky, sháníte vitamíny, které by vaše děti nevyplivly? Vyzkoušejte Rakytníček želatinky, multivitamínové bonbonky na cumlání, které obsahují krále vitamínů – rakytník. Vitamíny pro děti najdete opět v Benu lékárně, kde vám poradí, jak co kombinovat.

Bez pohybu a spánku to nepůjde

Na imunitu je potřeba jít od lesa. S těmi správnými vitamíny i s pravidelným pohybem, pitným režimem a odpočinkem. V chladných obdobích stále častěji saháme po čajích, které nás zahřejí a dodají pocit pohody. A v Oxalis si můžete vybrat i takové, které podporují naši přirozenou obranyschopnost, krásně voní po bylinkách a parádně chutnají – vyzkoušejte jejich Antigrip nebo Imunitní čaj. Naordinujte si i návštěvy plavečáku nebo posilovny. A určitě nezapomínejte na pravidelné procházky do přírody, po kterých je horká vana skvělou odměnou. Takhle spojíte pohyb i příjemný relax, který spolu s osmi hodinami spánku dodá tělu vše, co potřebuje k silné imunitě.

Co je nového

PSST
Šipka
Šipka