3, 2, 1, léto! Připravte se na něj.

Chcete si dovolenou užít stylově a pohodlně, jenže létáte ve výběru letních nezbytností? Hoďte starosti za hlavu a vyletněte se podle krátkého návodu. Bude to rychlovka a začneme hned. Nabídka plavek je totiž nejbohatší v červnu. A stejně je to s SPF krémy nebo brýlemi. 😊

Léto zpoza brýlí

Znáte ten pocit, když se za přímého slunce díváte do křižovatky v brýlích z optiky a těch ze stojanu v potravinách? Ano, rozdíly jsou diametrální, proto bude řeč o slunečních brýlích, tématu, které nepatří jen stylistům.

 

Správné a kvalitní brýle proti slunci jsou samozřejmě ideální, pokud padnou tvaru vašeho obličeje a celkovému stylu. Ovšem jejich primárním úkolem je chránit oči a citlivou pleť okolo nich před UVA a UVB zářením za jakéhokoliv počasí. Nemusí totiž svítit, stačí sedět v bílém stanu a na nose ucítíte tu známou vrásku z protivného mžourání. Mnozí si pak řeknou, že nejlepší budou nejtmavší brýle. Jde však o mýtus. Záleží totiž na tom, jaké mají brýle UV filtr a jak jste citliví na světlo.

Barvu skel řešte podle aktivit:

  • Černá redukuje ostré světlo a pomáhá držet reálné barvy.
  • V zimě sáhněte po žlutých odstínech, které zvyšují kontrast na bílém sněhu.
  • Ptáte se, zda existují univerzální skla na každodenní použití? Ano, zelená sklíčka sníží jas a hodí se téměř na cokoliv. Navíc jsou pořád stylová.
  • Naopak růžová skla oceníte v tmavém prostředí.

Jestli si nejste jistí, zeptejte se obsluhy v Grand Optical, Fokus Optik nebo v auparčím Relaxu, kde vám rádi poradí a pomohou.

 

Seznamte se s SPF

Věděli jste, že skoro 90 % výkyvů pleti není způsobeno přirozeným stárnutím, ale jen nesprávnou ochranou před slunečními paprsky? Ultrafialové paprsky umí opravdu mnoho, ovšem správný SPF krém také. Ten nejlepší chrání před UVA, ale i UVB zářením, což ale neznamená, že zabrání opálení.

Díky krému nebudete vystaveni nepříjemnému spálení, kvůli němuž se pokožka vysušuje, červená, pálí a svědí. Nebudete čelit ani poškození kůže – předčasné stárnutí, pigmentové skvrny a vrásky, rakovina kůže. SPF krémy by se proto měly používat celý rok. Zkoušejte je zařadit do své denní rutiny. Tělové krémy jsou pak vhodné od jara do konce léta.

 

  • SPF krémy vybírejte podle 6 fototypů pleti. První se na slunci spálí okamžitě, poslední téměř nikdy.
  • Pak je tu otázka, zda je lepší krém, nebo sprej. S krémem bude aplikace na delší lokte, ale vrstva vydrží dlouho. Rychlý sprej pak oceníte u vody, kde se po koupání stejně budete mazat znova a znova.

Auparčí tip na kvalitní krém: Jděte do DM drogerie a Benu lékárny, kde s obsluhou vyberete ten pravý.

 

Plavete ve výběru plavek?

Plavková sezóna je letos opravdu pestrá, pruhovaná, vzorovaná, květinová i retro. Léto si zkrátka uděláte podle sebe. U výběru se stačí držet jen osvědčených pravidel.

 

Plavky vybírejte hlavně podle aktivit – chystáte se jen opalovat a párkrát se smočit u břehu, nebo si dáváte pravidelné tréninky až za bójky? Na sport se hodí pevnější, ideálně jednodílné. Pak vezměte v potaz i typ postavy:

  • jablko: větší hrudník a bříško, ale štíhlé nohy,
  • trojúhelník: úzká ramena a široké boky,
  • obrácený trojúhelník: široká ramena, úzký pas a boky.

Pro jablíčko se hodí vykrojené jednodílné, trojúhelníkové postavě zas bude lichotit výrazný horní díl a vysoké kalhotky. Pro širší ramena zase výrazný spodní díl, řasení a vrstvení.

 

Letní průvodce je u konce. 😊 Ovšem léto teprve začíná ⛱️, tak do něj skočte po hlavě a užijte si ho plnými doušky! 💦

Co je nového

PSST
Šipka
Šipka