Hýčkejte své zdraví. V Auparku vám poradí IFMSA

Je váš dosavadní přístup ke zdraví dostatečný? Nebo jsou věci, které můžete zlepšit? Přečtěte si o Světovém dni zdraví, ale také o Dni, který pro vás chystáme spolu s IFMSA Hradec Králové. Zdraví máme totiž jen jedno a je třeba o něj pečovat. Proto vám v Auparku medici z Lékařské fakulty změří nejen důležité hodnoty, ale také poradí, co vše pro sebe můžete dělat.

Světový den zdraví je tu přes 70 let

Že je zdraví největším darem, o tom netřeba pochybovat. Ale kde se vzal i jeho Světový den, který připadá na 7. dubna? Přišlo s ním Světové zdravotnické shromáždění WHO už v roce 1948. A není se čemu divit, vždyť lidé si připomínají i takové dny ptactva, smíchu nebo objetí. Tak proč nemít i den, kdy si uvědomíme, že zdravý životní styl a prevence nemocí je pro nás podstatná. 

Sedmý duben tak lidé vnímají jako připomínku důležitosti zdravotních organizací, ale i jako den, kdy se třeba zamyslíme nad přístupem, jaký máme k lékařům, prevenci a péči o své tělo a duši. A o tom bude řeč i 13. 4. v Auparku, kde pro vás spolu s IFMSA Hradec Králové pořádáme DEN ZDRAVÍ. 


Na programu bude… 

Jako tradičně si v Auparku můžete nechat změřit hladinu cukru v krvi. Bezbolestně samozřejmě. Takový test je nejen prevencí cukrovky, ale odhalí i kvalitu jídelníčku. Přehnané množství cukru totiž ovlivňuje nejen zdraví a formu, ale třeba i kvalitu pleti. A jak? Přemíra sladkostí narušuje tvorbu kolagenu, který pak má vliv na pružnost a elasticitu kůže. Cukr je navíc spojován s vyrážkou nebo akné. Měření cukru v krvi vám tak odhalí nejednu zajímavost. 

 

Studenti medicíny vám také: 

  • změří podkožní tuk, 
  • stanoví krevní skupinu, 
  • vysvětlí první pomoc, 
  • přiblíží samovyšetření prsou a varlat, 
  • představí důležitost dentální hygieny, 
  • pobaví se s vámi o správné sexuální výchově, 
  • nebo poradí, jak užívat a kombinovat léčiva. 

 

Přijďte si pro rychlé výsledky, získejte nejnovější informace z hlediska prevence a třeba i tipy, jak doma dětem odpovědět na mnohé otázky. 

 

DEN ZDRAVÍ SE V AUPARKU KONÁ 13. 4. OD 12 DO 19 PŘED DM.

 

Mít zen každý den 

Studenti Lékařské fakulty se mimo jiné zaměří i na kvalitu odpočinku a správnou regeneraci. Duševní zdraví totiž rezonuje společností natolik, že se stalo hlavním tématem akce. Nechte se proto inspirovat odborníky a třeba pak objevíte zenovou zahradu i na rušném nástupišti nebo v čekárně u lékaře.

 

Vitamíny a preventivní programy jsou k mání 

Spojte příjemné s užitečným a navštivte během přednášek i auparčí lékárnu Benu, kde mají nejen vitamíny vhodné na jarní očistu a podporu imunity, ale i preventivní programy.

A co doporučujeme na jaro? 

  • Kopřivové čaje: podpoří práci jater, uleví od potíží močových cest, ale i očím. Stačí pár šálků a oční bělmo se začne opravdu pročišťovat. 
  • Vedle bylinkových čajů s kopřivou nebo pampeliškou je dobré doplnit i vitamín D, který nám sluníčko stále moc nenabízí. Více detailů a vhodné kombinace vám poradí v lékárně. 

 

KOVO ZOO už číhá za rohem 

A na závěr zvířátko/a. Rozumějte netradiční zvířecí KOVO výstavu, na jakou vás srdečně zveme do Auparku. 28. dubna se totiž centrem „prožene“ ZOO z kovu, která je v Evropě jediná. A co to znamená? Uvidíte důmyslné zvířecí kousky vyrobené pouze z kovového šrotu, což osvětlí nejen vám, ale i dětem, jak krásné a užitečné věci se dají vyrobit z nepoužitého a vyhozeného materiálu. 

Zvířata se rodí kousek od Uherského Hradiště, ale 29. 4. si udělají výlet k nám do Hradce. Přijedou opravdu v životní velikosti a vy budete mít možnost vidět nejen netradiční zpracování, ale i zajímavosti a perličky ze života vybrané fauny. Už teď víme, že k nám dorazí krokodýl, žirafa, jaguár nebo velbloud a delfín s partou. My už se nemůžeme dočkat a věříme, že akce udělá radost i vám a nejmenším. 

Co je nového

PSST
Šipka
Šipka