Jak si užít české léto? S Auparkem hravě! 

Léto v české kotlině, to jsou chvilky na koupálku, nanuky z vesnického obchodu, prázdniny u babičky, meruňky pod stromem, deskovky na dece, knížky v houpací síti nebo dlouhé večery na terase. Zajímá vás, jak si všechny tyhle letní příležitosti doma vylepšit? Mrkněte na auparčí inspiraci. 

Mezi knížky, mezi řádky 

Letošní léto je pro literární fandy víc než slibné. Jen se podívejte na pár tipů a vyberte si to svoje. 

Kde jsi, když nejsi – provokativní autorka, titulek, který zajímá nejen pražskou smetánku, ale i fanoušky samotné spisovatelky Radky Třeštíkové. Takže pokud k nim patříte, novinka je již na pultech v našem knihkupectví. 

Půlnoční knihovna sice není letošním bestsellerem, ale našla si tolik věrných čtenářů, že se zařadila k TOPKÁM brzy po svém vydání. Autor Matt Haig vám dá možnost projí s hlavní hrdinkou tisíce scénářů, jaké mohla zažít, kdyby si nesáhla na život. Který si vybere, co si během nich uvědomí a bude se vůbec chtít vrátit do reálného světa? Pro odpovědi se musíte ponořit do řádků, které jsou teď v knihkupectví ve slevě. 

Knihy Dobrovský potěší i milovníky detektivek, odborných titulů, sci-fi příběhů nebo letních románů. Pro který žánr se vydáte vy? 

 

Nanuky jinak, po domácku

Nanuky z obchodu jsou super, ale co pořád dělat z toho domácího ovoce… Pokud také patříte k těm, co mají ve špajzu plné koše třešní, meruněk, jahod nebo ostružin, třeba se vám zalíbí recept na domácí ovocné nanuky. 

V prvé řadě budete potřebovat formy na nanuky, které můžete najít v auparčí Tescomě. Jakmile je forma doma, vrhněte se na zpracování ovoce, které už je zralé a nevydrží. Množství zvolte podle své chuti, pak přidejte smetanu, tvaroh či bílý jogurt (každému podle chuti, priorit či alergií), trochu medu či třtinového cukru. Na závěr vše rozmixujte, nalijte do forem a za pár hodin už můžete mlsat. 

 

3, 2, 1, hrajeme! 

Hledáte zábavu na léto? Na deku, k vodě, bazénu či terasu? Skočte k nám do Bambule a vybírejte hry dle libosti – v obchodě objevíte deskovky pro děti i dospěláky – příhodné hry pro předškoláky, které je dobré zařadit, než vypukne výuka. Ale seženete tady i sofistikovanější kousky – šachy, strategické nebo vědomostní hry. 

 

Letní cinkání  

Aperol a jeho varianty na léto jste vyzkoušeli? Mohito a Cuba libre už je ohrané, tak co ještě za drinky vymýšlet, až zas přijdou sousedi na terasu? Vsaďte na letní šumivá vína z Vinofol, letošní nabídka je plná grepů, manga nebo jahod. A kdo rád experimentuje, může ochutnat náš oblíbený letní drink, na který je potřeba: 

  • 2 dcl suššího prosecca, 
  • 2 lžíce jahodového sirupu, 
  • hrst rozmixovaných zmrzlých jahod. 

 

Tak na to vaše léto! Ať chutná, baví a je přesně podle představ. 

Co je nového

PSST
Šipka
Šipka