Led(n)ová smršť předsevzetí i chřipek nemusí být tak žhavá

Máte výčitky, že jste si od prvního ledna nezapsali žádné předsevzetí? Že to teď prostě necítíte a nevíte, co byste chtěli? A ještě k tomu se pořád mění počasí a všude řádí chřipky? Ukážeme vám, že nic není tak žhavé, jak se na první pohled zdá. Ani předsevzetí, ani chřipka, když se jí umíte bránit.

Začátek má každý jindy 

Ve vašem okolí se už od prvního mluví o tom, jak se hubne, drží speciální dieta, chodí se do posilovny, jeden pije bylinkové čaje, druhý vysadil maso, protože předsevzetí. A vy nějak necítíte, že je ta správná doba? Pak hlavně nemějte obavy, že byste něco prošvihli. Staří Slované například Silvestr a Nový rok vůbec neřešili. Brali tyto dny jako jakýkoliv jiný den, který je součástí zimy, během níž se hlavně odpočívá, sbírají se síly a člověk pracuje na svém nitru. 

Pokud tedy necítíte nové začátky teď, patrně je ucítíte s přívalem jara. A v lednu se na start připravíte pěkně v klidu a teple domova. Nový rok se totiž slaví až od 20. století a teď je vhodná doba na rozjímání, sepisování přání nebo předsevzetí. Nikde není psáno, že ho od začátku roku musíte plnit. Kdo však potřebuje nějaký termín, tady jsou.

  • 2. února na Imbolc, kdy se uklízí poslední vánoční motivy jako betlémy, jmelí nebo větvičky. Právě na Hromnice totiž lidé věřili, že přichází první známky jara. 
  • 20. března na jarní rovnodennost, během níž začíná astronomické jaro. Není snad lepšího začátku než doby, během níž se příroda probouzí. 

 

A do těchto dnů je ještě času. Tak si nic nevyčítejte, v klidu se zamyslete nad svými plány a pusťte se do nich, až to bude aktuální pro vás. Držíme palce. 🙂 

 

„Zvitamínujte“ se včas 

Pokud ještě chřipka nezavítala do vaší chaloupky, nasaďte si dokonalou prevenci, díky které posílíte imunitu a předejdete třeba 3 týdnům doma pod peřinou. 

  • Obrňte tělo imunitou, jen počítejte, že to trvá. Vždy záleží na aktuálním stavu, ale obecně se tělo „spraví“ okolo 3 až 6 týdnů. 
  • Nasaďte si vedle vitamínů i přírodní antibiotikum, které tělo posílí. Jak se jmenuje? Lichořeřišnice! A v naší BENU lékárně ji seženete v podobě kapek.
  • Pečujte nejen o svou imunitu, ale i kondici. Kdo není na cvičení, počítají se i procházky, pobyt na čerstvém vzduchu nebo protahování. 
  • Větrejte si doma. Ano, i v zimě, kdy jsou místnosti často vysušené topením. 
  • Dodržujte hygienu nejen ve veřejných dopravních prostředcích, obchodech, ale i doma. 

 

Udělejte si zkrátka leden podle sebe a na míru pocitům i potřebám, které aktuálně prožíváte. Přejeme vám hlavně zdraví po celý rok a splněná předsevzetí i přání.

Co je nového

PSST
Šipka
Šipka