Víte, jak pečovat o pleť na podzim?

Krása pleti vychází zevnitř a správné podzimní hýčkání udělá víc než vrstva líčidel. Začtěte se proto do podzimní rutiny a poznáte důležité kroky přírodní péče.

Než nakoupíte, pátrejte…

Podzimní akce překypují tipy na všemožnou kosmetiku. Nenechte se však ošálit a nejdřív zjistěte, co teď vaše pleť opravdu potřebuje a pak teprve vyrazte na nákupy. Třeba si uvědomíte, že vám chybí úplně jiné typy krémů a tonik. 

Podzim ševelí – přizpůsobte kosmetiku období – je totiž rozdíl v letní a podzimní rutině. Teď má na vaši pleť vliv zima, vítr a časté přechody ze zimy do tepla a do vysušených místností, ale také menší pitný režim než v létě. Pokožka na tváři je z toho zmatená, už neprodukuje stejné množství mazu, a proto je citlivější a náchylnější na vnější vlivy. Schválně, máte tvář červenější, sušší a začíná se loupat nebo pnout? Potom mrkněte, jak na podzimní péči.  

Podzimní hýčkání: krok za krokem 

  1. Než se pustíte do krémování, věnujte se očistě. V létě jste možná používali lehounkou vodu a micelárku, na podzim zkuste spíš hutnější odličovací mléko, které pleť zároveň hydratuje. A jak přípravek nanést? Ideálně prsty. Nakonec vše smyjte vodou a jemně osušte ručníkem určeným pouze na tvář. 
  2. A teď krém? Ještě ne, sáhněte po tonizaci, ošetří pleť po tvrdé vodě z kohoutku, reguluje pH a pomůže dalším přípravkům proniknout hlouběji.
  3. Na sprej patří sérum – na podzim s vitamíny (ráno ideálně s vit. C, jako správným antioxidantem, co chrání před sluncem, večer s vit. A, který pečuje a pomáhá regenerovat).
  4. Krémy na oči a pleť použijte spíš vydatnější a hydratační. Ale pozor, mastný nerovná se lepší. Večer si můžete dopřát výživnější a ráno použijte ten s SPF. Ano, i když nejste u moře. Ochranný faktor totiž zpomaluje projevy stárnutí, vznik pigmentu a vrásek.
  5. A co olej? Ocení ho především citlivá a sušší pleť. Nezapomeňte však, že nestačí jen olej. Pleť totiž nehydratuje, pouze v ní uzamkne vlhkost díky jemnému filmu. Proto ho nanášejte na právě navlhčenou pleť – po toniku, séru. Olej naváže na vodu a zafixuje ji. Zároveň je skvělý při obličejové józe nebo gua sha rituálu.

 

Pleťový bonus 

Jak je to vlastně s peelingem? Určitě si ho dopřávejte pravidelně, ale postačí tak jednou týdně, ať zbytečně nenarušujete kůži. Citlivé a suché pleti bude stačit peeling jednou za 14 dní. Častějším rituálem by měla být maska. Na podzim sáhněte po hydratační i vyživující a používejte ji podle potřeby své pleti. 

 

I když je sychravo, pleť září 

Rady na internetu jsou sice hezké, ale pro úplnost skočte ještě ke své kosmetičce, ať vám poradí, co konkrétně žádá vaše pleť. Její potřeby se totiž mění nejen s obdobím, ale i podle toho, jak je tělo vystavené stresu, zátěži, cvičení, v jaké rovnováze má hormony apod. I kdyby to měla být jen jedna návštěva za půl roku, je to lepší, než vyhodit peníze za krémy, které vám jen uškodí. 

Přírodní kosmetika je fenomén 

Když znáte krok za krokem, je na čase vybrat kosmetiku obsahující jen to, co dělá pleti dobře. Chemii totiž nepotřebuje. V Auparku to naštěstí přírodní kosmetikou překypuje, a tak stačí zajít hned v přízemí do DM nebo Yves Rocher a vybrat si přípravky, které udělají pleti dobře. 

 

DM drogerie nabízí přírodní kosmetiku napříč využitím, a kdybychom měli jmenovat jeden oblíbený hit, bude to Bylinná osvěžující a hydratační pleťová voda od Havlíkovy apotéky, která nabízí jen certifikovanou kosmetiku. Toner obsahuje extrakty rakytníku, medu, kopřivy a brambory, je tak vhodný pro všechny typy pleti. Jen proto si dovolíme ho doporučovat. 

Francouzská rostlinná kosmetika Yves Rocher je také sázkou na jistotu. Její filozofií je totiž ochrana přírodních krás a jejich rozmanitostí. Značka tak i během výroby myslí na zachování rostlin a ochranu včel.

 

Tak pro jakou značku se v Auparku rozhodnete vy? 

Co je nového

PSST
Šipka
Šipka