Vítr ve skříni a cenách v Auparku.

Prahnete po šatní skříni jako z časopisu? Na ramínkách visí jen topy, které k sobě ladí, pod nimi vyčuhují kalhoty, jaké outfit podtrhnou, kabelky nejsou naházené na dně a boty mají čestné místo? Poradíme vám, jak šetrně a prakticky vytřídit nenošené oblečení a kde pořídit kvalitní za cenu, kterou uvítá i peněženka.

Provětrejte skříň

Všechno z ramínek, fochů, šuplat i botníku ven. Vše z úložného prostoru pod postelí navrch a jdeme třídit. Udělejte si v šatníku pořádný průvan. Otočte věci nalíc, porovnejte a seřaďte vedle sebe vršky, kalhoty, sukně. Na další kupičku spodní prádlo, obuv a doplňky. V neposlední řadě byste měli vidět i na šály, šátky a čepice.

 

Jednoduchá pravidla

Do skříně se vrátí jen kousky, které milujete a nosíte pravidelně. Ale než je tam uložíte, věnujte jim péči – pračku a žehličku. Jakmile budete mít narovnáno, zjistíte, že na posteli zůstala ještě hromada věcí. Jenže, co s nimi? Zamyslete se, jestli jste v minulém roce oblékli něco z toho alespoň pětkrát. Zda vám věci padnou, nikde netlačí nebo nejsou vytahané. Pokud u něčeho váháte a víte, že nebudete mít váhu jako na střední, šup s tím do krabice.

 

Kam s ní?

Dáme vám pár tipů, jak s krabicí naložit šetrně, aby oblečení ještě posloužilo. První variantou je charita, Červený kříž, kontejnery na oblečení. Nebo odběrná místa, kde vybírají kousky pro matky samoživitelky, online burzy jako Vinted nebo nejrůznější bazary a setkání, na kterých můžete oblečení vyměnit. Pak tu jsou kamarádky, sestry, které si možná rády oblečení vymění. Jen o takové možnosti třeba neví.

Poměr cena, kvalita

Máte pocit, že skříň zeje prázdnotou? Naštěstí jste začali třídit včas, právě teď máme v Auparku LEDNOVÉ SLEVY, během kterých vyměníte šatník tak, že peněženka nezapláče. A zajímat by vás mohly:

  • 60% slevy v CCC,
  • 50% slevy v SINSAY,
  • 40% slevy v ECCO,
  • 30% slevy v ORSAY.

Tak kam vyrazíte na nákupy vy? My omrkneme aktuální výprodeje, ale prozradíme vám, že jich bude mnohem víc. Během ledna vás čekají třeba i slevy v Levi’s. A pokud potřebujete doplnit zásoby sportovního zimního oblečení, tak určitě doporučujeme juknout do 4F nebo ALPINE PRO.

Jak ušetřit i bez výprodejů

Než vyrazíte na lov, zkuste tentokrát jiný přístup. Prohlédněte si nejen ceny, které jsou v díky slevám příznivější, ale zkoumejte i materiál, původ oblečení a styl. Pokud se kousek nehodí k oblečení, které už máte, hledejte jinde. Také se zamyslete, jak často budete nové oblečení nosit. Když jde o dražší a kvalitní kus, který leží na misce vah s levným, avšak méně kvalitním, nehodnoťte jen cenu. Kvalitní svetr za 2 500,- unosíte pět sezón, kdežto méně kvalitní za 500,- vydrží třeba jednu zimu, protože se vytáhne nebo ztratí barvu.

 

Slow fashion, třídění šatníku a jiný přístup se můžete učit celý rok. Je to proces. Když se k němu ale dostanete teď, lednové výprodeje se můžou hodit pro doplnění základních kousků. Pojedou celý měsíc a budou se měnit, proto mějte Aupark v kAPPse a získejte přehled jako první. 😊

Co je nového

PSST
Šipka
Šipka